Захист військових: як виготовляють бронежилети у Києві

Ідея виготовлення бронежилетів виникла у директора Ukrtac Ніколоза Мачарашвілі в березні під час чергування в теробороні. Перші плитоноски чоловік тестував на собі, аби знайти досконалу модель. Про українців, які навіть під час війни продовжують працювати та допомагають ЗСУ, дивіться у сюжеті “Ранку Вдома“.

Створювати команду для виготовлення бронежилетів директор Ukrtac почав дистанційно. Для роботи закупили нові професійні швейні машини і тканини. Жодна швачка раніше не стикалася з пошиттям амуніції для військових. Всі навчалися разом.

Закрійниця Олена кілька років працювала у Литві, а під час повномасштабного вторгнення Росії була у відпустці в Україні. Жінка відмовилася повертатися на роботу за кордон. З оголошення дізналася, що потрібна закрійниця для пошиття бронежилетів для військовослужбовців Збройних Сил України. Одразу відгукнулася.

While the leader was in the trenches, the first plate carriers were sewn. Nikoloz tested them himself and gave them to the guys nearby. This is how the model was constantly improved.

Більше півтори тисячі бронежилетів із керамічними плитами шостого найвищого класу роздали безкоштовно. Зараз їх вже продають, але певний відсоток віддають підрозділам задарма.

Зараз у цеху працюють 60 людей. Більшість із них — переселенці з окупованих територій. За добу виробляють до 50 бронежилетів, які звідси можна одразу відвезти на фронт.

Посилання

en_USEnglish